Úžasná detoxikace

31.05.2023 00:00

Myslím, že všechna onemocnění jako nachlazení, angína, chřipka i COVID, ale také některé záněty jako furunkly, zánět středního ucha jsou signály toho, že se organismus snaží zbavit toxinů.

Představuji si to tak, že toxiny se v těle hromadí v místech, kde jsou svaly dlouhodobě zatnuté, je v nich větší napětí, takže krev a lymfa do nich nemohou volně proudit a odvádět z nich zplodiny metabolismu. Ty se v takových místech hromadí, to jsou ty depozity toxinů, které občas tělo potřebuje vyplavit.

Zvýšené napětí ve svalech a svalových skupinách je dáno psychogenně, jsou to vzorce napětí spojené s nezpracovanými psychickými traumaty. Čím více je v těle takových míst obsahujících toxiny, tím je tělo zatíženější a v horší kondici.

Občas se stane, že organismus potřebuje pracovat s potlačenými traumatickým vzpomínkami. Bývá to na jaře a na podzim, kdy se čekárny psychiatrů plní pacienty. Proč na jaře a na podzim? Asi proto, že to jsou období změny, vývoje, přechodu. Když se organismu podaří zpracovat nějaká zasunutá traumata, uvolní se příslušné stahy ve svalech a krev z nich toxiny vyplaví. Tím se zvýší hladina toxinů v krvi a tělo se jich chce zbavit. Stačí dostatečně pít a toxiny se z krve vyloučí – ven z těla. To by byl optimální vývoj.

Ale k tomu by člověk musel vědět, že tělo právě detoxikuje a zvýšit konzumaci vody z optimálních cca 2 litrů vody asi o polovinu, tedy na 3 litry. Bohužel, mnoho lidí nepije ani 2 litry za den, takže toxiny z těla zdaleka nevyloučí a tělo volí jinou cestu. Chytí si bacil, snaží se zvýšit teplotu a vypotit se. To jsou ta sezonní nachlazení, angíny a chřipky.

Co člověk může dělat? Za prvé pít 2 liry vody denně, děti přiměřeně své váze méně. Při nejmenším náznaku nachlazení zvýšit konzumaci vody na 3 litry.

To je obecná část a teď speciální dodatky.

1. Zvýšená detoxikace začne, jakmile člověk úspěšně pracuje na své psychice. Když jsem působil jako psycholog, bylo pravidlem, že po zdařilém sezení, v němž klient naťukl a zpracoval řadu problémů, přišel na další sezení s nudlí u nosu, nachlazený. Prostě, když se zpracoval nějaký psychologický problém a tím se uvolnilo nějaké stažené místo v těle, začalo se tělo zbavovat toxinů. Bohužel, jako psycholog jsem uvažoval úzce o psychických problémech, a ne dostatečně o tom, jak se promítají do somatiky. Tak to musel klient vyležet.

2. Dnes pracuji s energiemi (Rozšíření rejstříku energií v organismu plus ovlivnění reality) a programy a průběžně si u klientů měřím hladinu toxinů v krvi, takže je často dokáži včas varovat a doporučit vyšší pitný režim, když je třeba. Také vím, které techniky detoxikaci zvláště zvýší, a zaměřím se na prevenci, tedy větší hydrataci. Postup v práci s energiemi a programy totiž nezbytně vede k uvolňování starých traumat a tím i těla a zbavování se toxinů, k čemuž je nezbytný dostatek vody v těle.

3. Tady už to začíná být divočejší, takže, prosím, berte to jako hypotézu. Řekli jsme, že depozity toxinů vznikají v místech dlouhodobého stažení svalů, které v těle zrcadlí potlačená traumata v podvědomí. Takových traumat člověk za život nasbírá/potlačí hodně. Jenže, jak se mi to jeví, týká se detoxikace nejen našeho současného života, ale i traumat z minulých inkarnací. Myslím, že uvolňování traumat z minulých životů současně vede k lepšímu uvědomění si minulých inkarnací. To může být zajímavé a poučné pro pochopení vlastní existence, kontinuity životů. Našich sklonů, voleb a preferencí v současném životě. Ve skutečnosti to ovšem z hlediska detoxikace není důležité, hlavní je, že detoxikace probíhá. Ať z tohoto nebo z minulých životů, na tom nesejde. Ovšem, například prostřednictvím psychoterapie nelze s traumaty z minulých životů pohnout, protože si je nedovedeme konkrétně vybavit. Přitom je to pro někoho zásadně důležité, protože jich má moc. Je třeba se zaměřit přímo na podpoření detoxikace i když ji nedokážeme připsat konkrétnímu uvolněnému traumatu.

4. V poslední době mě zaskočilo několik epizod divoké detoxikace vlastního těla. Myslím, že to souvisí s rychlým kopírováním nových programů, navazujícím na rozšiřování rejstříků energií – viz odkazy výše. Je to vynikající technika, která člověka posune vývojově hodně kupředu, ale vedlejším účinkem je rychlá detoxikace. Samozřejmě, detoxikace je žádoucí, ale také pěkná otrava, když přijde nečekaně, intenzivně a nezaregistrujete ji hned v zárodku, což se mi stalo. Pak se ohlásí prodromy nachlazení, které vůbec nejsou příjemné. (Prodromy, prodromální příznaky, jsou nespecifické chorobné příznaky, které předcházejí klasickým projevům dané nemoci. Prodromální příznaky chřipky [a jiných respiračních infekcí] mohou být například celková nevůle a únava.)

V průběhu letošního jara už mě to tak naštvalo, že mi nějak došlo, že si to člověk může vědomě řídit. Že skutečně dokáži požádat svoje podvědomí, aby spustilo mimořádně masivní detoxikaci, aby se proces nevlekl, ale proběhl rychle. Že si vlastně dokáži účinně přát a vyvolat rychlou detoxikaci – a funguje to! Takže se z detoxikace stává více vítaný proces a čím více toxinů v krvi naměřím, tím jsem šťastnější.

Virgule mi pak signalizovala, že hladina toxinů v krvi je enormní, že mám také enormně pít – 3 a 3/4 litru vody denně – detoxikace se zrychlila na moje maximum a prodromy zmizely. Lze to ovlivnit do té míry, že detoxikace probíhá ve dne, kdy s ní mohu vědomě pracovat a ustává a neruší mne v noci, kdy spím. Proces detoxikace se tím dostal pod vědomou kontrolu. Úspěšná, intenzivní a co nejkompletnější řízená detoxikace samozřejmě zvyšuje kondici a imunitu.

Pokud tento text vyvolal Vaše otázky či komentáře, prosím směřujte je na mne: Jan Jílek, 605 949 600, Jilek@Energie-Mista.cz

________________________________________________________________________

Sauna je zřejmě myšlena jako preventivní podpora detoxikace. Virgule mi ale říká, že působí nějak jinak a z hlediska, které jsem popsal, je neúčinná.

Další podobné články hledejte v sekci Novinky na tomto webu.