Sjednocení

Technika spočívá v práci s energií. Funguje v principu stejně jako psychoterapeutická práce s potlačenými obsahy psychiky, kterou popsal už Sigmund Freud v první polovině 20. století. Jen mi připadá mnohem rychlejší a zaměřená bezprostředně na energii.

Na vysvětlenou - jak funguje potlačení: Pokud je pro mne nějaká vzpomínka, myšlenka, představa, touha, moje vlastnost (agresivita) velmi nepřijatelná, tak ji zatlačím do podvědomí ('strčím do hrnce a držím pod pokličkou'), abych se jí nemusel vědomě zabývat, protože z ní mám příliš velký strach.

Tuto strategii opakuji znovu a znovu s dalšími nepohodlnými obsahy vědomí a nějakou dobu se to osvědčuje, ovšem tlak v hrnci stoupá a já musím pokličku tisknout na hrnec pevněji a větší silou.

Udržet pokličku je čím dál namáhavější a navíc i to, co jsem strčil do hrnce, je moje vlastní energie - ve formě potlačených obsahů - takže rostoucí část mé energie je 'vázána na potlačení' a já jí nemohu svobodně disponovat. Cítím se čím dál unavenější, málo výkonný, špatně odolávám stresu, jsem rozptýlený, neslouží mi paměť, dělám chybné úkony, nejsem tvůrčí ani inspirující pro druhé,  moje kondice se postupně zhoršuje.

Psychoterapeut se snaží dialogem osvobodit obsahy z podvědomí a pomoci klientovi dostat je do vědomí a tím postupně osvobozuje 'vázanou energii' a mění ji v energii 'volnou', kterou pak může klient použít na zajímavější činnosti než 'potlačení'. Třeba na tvořivost, seberealizaci atd.

A TEĎ TO PŘIJDE: Je dostatečně prokázáno, že se psychika promítá do těla. Mluví se o psycho-somatickém paralelizmu: Když trpíme velkým psychickým napětím, tj. máme hodně energie vázané na potlačení, začneme být i tělesně - ‘svalově‘ napjatí. Po delší době života v napětí vznikají v příslušných oblastech těla psycho-somatické choroby. Když naopak uvolníme svaly, uvolní se i psychické napětí.

Zkusme počítat s tím, že existuje i psycho-energetický paralelizmus: Když bezděčně potlačujeme nějakou část své psychiky, za čas to začne být zřetelné i na úrovni bio-energie - se kterou pracuje léčitel. Příslušné oblasti na mapě těla začínají byt energeticky zablokované - alespoň tak se to jeví léčiteli.

Energie v těchto oblastech přestává proudit a jakoby se odcizuje - zhoršuje se její kvalita, její barva, její hustota a pohyblivost. V těchto partiích přestává energie náležitě vykonávat svou funkci a ony začínají představovat zátěž pro celý bio-energetický systém daného člověka.

Samozřejmě časem se v místech, která nemají dostatečný přísun čerstvé energie, zvyšuje riziko vzniku nemoci, objevují se chronické bolesti apod. - trpí, pochopitelně, i organismus jako celek.

Vypadá to pak jakoby oblast, která se v důsledku potlačení více či méně izolovala, začala pracovat proti blahu organismu, sabotovala ho. Stává se z ní přítěž, balast, ale samozřejmě odpojit od těla ji nelze. Jediná cesta je odpojenou oblast zase připojit k mozku a obnovit v ní plnohodnotné fungování-cirkulaci energie.

Metoda spočívá ve zcela intuitivní prací s bio-energií. Nepokládám ruce na tělo, dotýkám se pouze aury a využívám hara-line jako indikátoru aktivace potlačených emocí, které je potřeba zpracovat, odžít. I u Sjednocení se můžeme spolehnout na Vaše podvědomí, jehož charakteristickou vlastností je hledání cesty k optimální funkčnosti celého organismu.

DOPORUČUJI: Takovou 'údržbu a seřízení' aury udělat jednou za čtvrt až půl roku, aby Váš organismus fungoval stejně hladce a bez poruch jako Vaše auto nebo televize.

Současná cena 'Sjednoceni' je 1 800 Kč + DPH 21 % za hodinu individuální práce, přičemž, podle mé dosavadní zkušenosti, celkem jsou potřeba 1-3 hodiny práce v rámci jednoho až dvou sezení.

Pro více informací, se, prosím, obraťte na Jana Jílka (Jilek@Energie-Mista.cz nebo 605 949 600).