Proč jsem si vzpomněl na morfická pole

08.04.2021 00:00

Dávno jsem si všiml, že můj kamarád, kterého jsem naučil pár svých technik, ode mě postupně zkopíroval další nové techniky úplně automaticky.

Ani on ani já jsme se o nic nepokoušeli, a přesto techniky, které jsem postupně objevoval, si za krátko osvojil i on.

A bylo jich dost, protože vlastně nic jiného než práci s energií a programy nedělám. Je to můj plný úvazek.

Jeho spontánní učenlivost jsem přičítal neobyčejné vnímavosti, citlivosti, uměleckému talentu a tvořivosti, otevřenosti novým věcem.

Teprve nedávno jsem zjistil, že takových jako on je více mých klientů, kteří si v minulosti objednali zacvičení do série technik. Najednou jsem jim neměl co nabídnout, protože moje novinky už měli samovolně nasdílené a používali je.

Dnes je to deset klientů, kteří s malým zpožděním používají všechny techniky, jež objevuji.

Jejich profese jsou kouzelně různorodé: majitel second handu, stavbyvedoucí, majitel autoškoly, lékařka, pekař, finanční poradce, vývojář v automobilce a u pár dalších profesi neznám.

Nečekaně, jen jedna žena, jinak muži.

Zajímavá věc v této skupině – vazby neexistují jen mezi mnou a každým z členů skupiny, ale i mezi nimi navzájem. Všiml jsem si, že si předávají programy nejen nasdílené ode mě, ale také z jiných zdrojů.

Samozřejmě, každý z nás kopíruje ze svého okolí programy (pokud na to má dost energie), které podvědomě vyhodnotil jako pro sebe užitečné = programy, které zefektivní fungování jeho organismu. Já si nemusím z dostupných zdrojů nakopírovat některé programy, protože mne nezajímají, ale někoho z těch deseti mohou zajímat, nakopíruje si je a někdo další ze skupiny si je nakopíruje od něj/ní.

Je asi celkem logické, že jsem si vzpomněl na pozorování Ruperta Sheldrake-a (viz https://www.kvantovaterapie.cz/blog/6297526414237323856), podle něhož se podobně 'nevysvětlitelně' šířily informace mezi opicemi, a na jeho teorii morfického pole, jímž tento jev označil.

Nikdy jsem členům této skupiny neprozradil, kdo jsou ti ostatní. Ani to není nutné. Všechny výměny a sdílení se dějí podvědomě. Po osobnostní stránce by si vůbec nemuseli sednout. Společenské kontakty nejsou důležité. (Mohl by vzniknout prázdný 'granfalón' jak tomu říká Kurt Vonnegut.) Morfické pole je čistě podvědomé propojení.

Snažil jsem se definovat, jak se klienti kvalifikovali do této pozoruhodné skupiny. Vyloučil jsem talent k mimosmyslovému vnímání, vysokou hladinu osobní energie, citlivost, dobrotu a lásku, touhu pomáhat druhým a další. Zbylo jediné relevantní kritérium: dostatek praxe v zacházení s energií...a jako obvykle, ta praxe nemusí být ani vědomá.

Asi každý badatel by si přál, aby po něm zbyla nějaká stopa v realitě a aby předal jiným co odhalil. Podvědomé předávání programů se zdá být spolehlivé a bezpečné – nezatěžuje ho ideologie či interpretace (do nichž lidský rozum vkládá tolik úsilí...a chyb). Tím 'každým badatelem' nemám na mysli jen sebe, ale všechny ty, jejichž programy se takto sbírají, využívají a předávají dál v čase i prostoru.

- - -

Máte-li jakékoli otázky nebo komentáře, případně osobní zkušenosti k tomu tématu, prosím ozvěte se na Jilek@Energie-Mista.cz nebo +420 605 949 600.